Nurol Teknoloji Logo
Soft Balistic

İLERİ TEKNİK
SERAMİK ÇÖZÜMLERİ

BOR KARBÜR
SERAMİKLER

Bor karbür, elmastan sonra en sert malzemedir. Kimyasal ve mekanik korozyona karşı mükemmel dirence sahiptir. Çok düşük yoğunluğa (2,5 g / cm3) ve bu nedenle mükemmel bir direnç / ağırlık oranına sahiptir. Özellikle gelişmiş ülkelerde bu malzeme esas olarak personelin korunması ve helikopterlerin ve kargo uçaklarının zırhlanmasında kullanılmaktadır. Balistik koruma alanında bor karbür dünyadaki en ileri teknolojidir.

ALUMİNA
SERAMİKLER

Ekonomik yapısı gereği kara ve deniz araçlarının zırhlanmasında kullanılır. Kullanıcının ağırlık gereksinimlerini karşıladığı müddetçe Alumina seramikler ile her türlü tehdide karşı çözüm oluşturulabilmektedir.

SİLİSYUM KARBÜR
SERAMİKLER

Her türlü tehdide karşı personelin korunması ve kara ve hava araçlarının zırhlanmasında kullanılır. Ağırlık ve maliyet açısından Alümina ve Bor Karbür malzemeler arasında yer almaktadır.

ZIRH ÇÖZÜMLERİNİ
DESTEKLEYİCİ TEKNOLOJİLER

Zırh çözümleri genellikle bir veya daha fazla malzemeden oluşan hibrit çözümlerdir. Kombine malzemeler, farklı amaçlarla zırh sistemine katkıda bulunur. Farklı özelliklere sahip olan bu ileri teknik malzemeleri bir araya getirmek de oldukça zordur. Nurol Teknoloji, gelişmiş seramik teknolojisinin yanı sıra, kompozit teknolojisi ve seramik-kompozit-metal malzemelerin birleştirilmesine yönelik teknolojileri de ileri seviyede kullanmaktadır.