Hakkımızda

Nurol Teknoloji A.Ş., 2008 yılında Nurol Şirketler Topluluğu bünyesinde, ileri balistik zırh malzemeleri üretmek ve ileri balistik zırh çözümleri sunmak üzere %100 yerli sermaye ile Ankara’da kurulmuş MİLLİ bir kuruluştur.

Oluşumu ve vizyonu ile dünyada gelişen malzeme içerikli teknolojileri takip eden, geliştiren ve uygulayan öncü bir firma olmak amacındadır. Bu amaca yönelik olarak firmamız, sistemli Ar-Ge faaliyetlerini, nanoteknoloji, ileri teknik seramikler ve kompozitler ile ileri süreçler konularında başarıyla sürdürülebilecek şekilde en son teknoloji, altyapı ve laboratuvar sistemleri ile donatılmıştır.

Firmamız, Türkiye’de ve dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde üretimi olmayan Bor Karbür, Silisyum Karbür ve Titanyum Dibrorür gibi ileri balistik seramikleri tamamen yerli imkanlar ile geliştirerek savunma sektörü için zırh sistemlerinde yeni konseptler ortaya koymaktadır. Ayrıca bünyesinde ürettiği balistik kompozitler vasıtasıyla da kendi tasarımı hibrid balistik çözüm alternatifleri sunmaktadır. Bu kapsamda “NATO Gizli” ve “Milli Gizli” Gizlilik Dereceli Tesis Güvenlik Belgesi ve “Üretim İzni” Belgesine sahiptir.

Zırh konusunda balistik koruyucu yelekler ve balistik koruyucu kalkanlar, siperlik takımları gibi kişisel koruyucu ürünlerin yanısıra, hava, kara ve deniz platformları için de zırh sistemleri üretmektedir. Bunların dışında yapısal zırhlama alanında bina zırhlama, zırhlı nöbetçi kulübeleri, zırhlı konteyner ve treyler gibi alanlarda da faaliyet göstermektedir.

Nurol Teknoloji, savunma sanayimize kazandırdığı yeni nesil milli zırh sistemleri ve teknolojisini, sürekli artan bir gayret ve özenle her geçen gün daha da geliştirmektedir.

ÜST